Centralne ogrzewanie w domu

Klas C9 i powyżej są przeznaczone do zupełnie innych zadań, a może być lub może nie być bardziej kruche niż C1 do C8.

Doskonale posuwu i głębokości skrawania i różni się od materiału z materiałem. Należy obliczyć posuwu od żądanego obciążenia zęba. posuwy są mierzone w calach na minutę (IPM) i obciążenia zęba mierzona jest w calach.Projekt

Ząb load = IPM / (RPM * krawędzie tnące). Odnosi się to do młynów. wiertarki i tokarki jednak używać obciążenie wióra (CL). To jest po prostu:

Chip obciążenia = IPM / RPM

Pożądany wiórów lub obciążenia zębów, zależy od wykończenia pragnienie i materiału i wielkości narzędzia. Większe narzędzia mogą obsługiwać większe http://maglownice.pl/ ładunki. Aby obliczyć ząb obciążenia dla wierteł i frezów, można użyć:

Obciążenie zębów Średnica = 0,017 *

Mniejsze obciążenia zębów są zwykle używane do wykańczania przechodzi podczas frezowania. Do toczenia, Wstawki często mają zalecenia dotyczące głębokości skrawania i posuw, z niestandardowych gruntu HSS eksperymentów będą musieli znaleźć idealne posuwu, jak kolor chip jest głównym wskazaniem w takim przypadku.

Aby obliczyć prędkość posuwu, należy użyć:

IPM = Tooth obciążenia * krawędzie tnące * RPM Generalnie powinno się korzystać z zaleceń producenta dla obciążenia zębów do frezowania i toczenia.

Nadmierne obciążenie zębów / chip może Chip ostrza lub nawet przystawki narzędzi. Właściwa równowaga między SFM i IPM daje najwyższą trwałość narzędzia i produktywność.

Niektóre typowe pasze i prędkości, aby uniknąć błędów:

Użycie zbyt dużej RPM dla stali wiertniczej ze zbyt małą ciśnieniem. 100 SFM * 4 / 1/2 "= 800 obrotów na minutę, co oznacza nie tylko to typowy 1800 rpm przenośny sposób wiertła zbyt szybko, ale tylko 1HP typowego małego wiertarka lub przenośnej wiertarki, można karmić tylko około 5IPM w stali przed zwłokę w rozmiarze 1/2 "wiertła.


- autor artykułu