Emisja gazow cieplarnianych

Emisja gazow cieplarnianych

Stóp i cali na Minute- Primer Basic w prędkościach skrawania i Feeds

Ten dokument pomoże wyjaśnić, w jaki sposób osiągnąć maksymalną trwałość narzędzia i produktywności, pozwalając czytelnikowi lepiej zrozumieć SFM, IPM oraz sposób ich obliczania.

stóp powierzchniowych na minutę (SFM) jest koncepcja jaką prędkością sama końcówka narzędzia tnącego porusza się w stosunku do materiału jest cięcie, cale na minutę (IPM) jest, jak szybko nakarmić swoje narzędzia.

Korzystanie z prawidłową SFM i IPM zapewni właściwą równowagę między szybkością produkcji i trwałość narzędzia. Nadmiernie wysoka SFM może spowodować krawędzi tnącej narzędzia rozkładających się niemal natychmiast, ponieważ sprzętem, który tworzy krawędź tnąca przegrzewa się i staje się bardziej miękki niż materiał jest cięcie. Oprzyrządowanie z szerokim cięcia kątów ujemnych, takich jak wkładki natarcia może obsługiwać wyższe niż SFM / IPM oprzyrządowaniem z wąskimi kątami cięcia takich pozytywnych wkładek kasę jak nie ma więcej materiału do wspierania cynk, i absorbować ciepło.

SFM jest RPM * PI * Średnica / 12 ", gdzie średnica jest średnicą pracy na tokarce, wiertła podczas wiercenia, a na koniec młyna / twarzy młyna przy frezowaniu. Przełącznik / 12" dlatego SFM jest w stopach I zazwyczaj mierzy się pracę lub narzędzie w calach.

Można obliczyć RPM trzeba z:

RPM = Pożądany SFM * 12 "/ PI / Średnica

to można uprościć

RPM = Pożądany SFM * 3,82 / średnicy.

Korzystanie 4 zamiast 3,82 sprawia, że ??znacznie łatwiej matematyki w głowie, a wyniki w zaledwie 5% wyższego rehabilitacja kręgosłupa kraków wyniku SFM.

Jeśli chodzi o to, co SFM użyć, zależy od tego, z jakiego materiału jesteś cięcia, a co materiały, które odcinają go.

Zalecana SFM właśnie branża znalazła się najbardziej owocne dla dobrej trwałości narzędzia. Korzystanie niższy SFM jest dopuszczalne, przy użyciu wyższej SFM często wypalić narzędzi szybko chyba że cięcie jest bardzo płytkie.
Organizacja konferencji dla firm Zakopane
- autor artykułu